Kodėl akiniai nuo saulės vaikams yra būtini

Dar prieš kelerius metus akinukai nuo saulės vaikams nebuvo laikomi būtinybe. Dabar saulės akinius patariama pirkti net kūdikiams. Gydytojai-oftalmologai vienareikšmiškai teigia, kad nuo kenksmingų saulės spindulių akis būtina pradėti saugoti kuo ankščiau, taip ne tik užtikrinsite gerą vaikų regėjimą, bet ir ugdysite įprotį rūpintis akimis.

Kodėl akinukai reikalingi?

Saulėtą dieną į mūsų akis pakliūva apie 10 kartų daugiau šviesos nei reikia, kad žmogus gerai matytų. Ultravioletinių
(UV) spindulių perteklius kenkia ragenai, lęšiukui ir tinklainei. Akiniai nuo saulės vaikams net reikalingesni nei suaugusiesiems, nes:

  • vaikų akys jautresnės ultravioletiniams (UV) spinduliams, nei suaugusiųjų;
  • vaiko akies lęšiukas į tinklainę praleidžia daugiau ultravioletinių spindulių ir trumpų bangų matomos šviesos;
  • vaikai praleidžia daugiau laiko lauke nei suaugusieji.

Atkreipkite dėmesį, kad šviesiaakiai vaikai yra jautresni saulės šviesai nei tamsiaakiai. Kai kurių vaikų akys į ryškesnę šviesą reaguoja itin jautriai, gali parausti akių obuoliai, padidėti sekrecija (ašarojimas), atsirasti niežėjimas, noras trinti akis. Stebėkite, kaip Jūsų vaikas reaguoja į intensyvią saulės šviesą, vaikas gali ne tik prisimerkti, jis gali jausti diskomfortą, lyg į akis būtų pripilta smėlio. Nors mažam vaikui ir uždėsite plačiabrylę kepuraitę, tačiau jam neįsakysite, kad nežiūrėtų į ryškiai saulės apšviestus daiktus, nežaistų su vandeniu, kuris itin stipriai atspindi saulės spindulius ir taip dar labiau padidina šviesos perteklių, patenkantį į akis. Akinukus nuo saulės rekomenduojama nešioti nuo kūdikystės, pirmųjų gyvenimo metų, kai tik su kūdikiu būnate saulėje, ypač kai vykstate prie vandens.

vaik

 

 Bet kokie netinka

Vaikui reikia pirkti tik kokybiškus akinukus optikos salonuose. Tai padeda išvengti falsifikatų, pardavinėjamų gatvėse, turguose ir prekybos centruose šalia kitų prekių. Vaikams tinka tokie akiniai nuo saulės, kurių etiketėje
parašyta:

  • kiek akiniai sulaiko ultravioletinių spindulių. UVB ir UVA spindulių akiniai turi sulaikyti ne mažiau kaip 95 %. Gali būti pažymėtas skaičius UV-400 ar CE (Conformité Européenne). Raidės CE dažniausiai būna
    įspaustos akinių rėmelyje;
  • iš kokios medžiagos pagaminti lęšiai;
  • iš kokios medžiagos pagaminti rėmeliai;
  • kokio amžiaus vaikams tinka;
  • firmos gamintojos pavadinimas etiketėje ir įspaustas rėmelyje turi sutapti.

vaik 3

Kaip parinkti rėmelius

Maži vaikai gali nenorėti nešioti akinių. Pagrindinė priežastis – jie vaikui nepatogūs. Optikos salone vaikui leis su akinukais pabūti, tuo metu galėsite stebėti, ar jie gerai laikosi, nespaudžia galvos, arba atvirkščiai – neslysta nuo nosies, ar gerai dengia akiduobę. Akinių rėmeliai turėtų būti dideli, kad ir pro šonus nepraleistų tiesioginės šviesos.

Siūlome išbandyti „KIDS BY Safilo“ – tai vaikiški akinių rėmeliai, sukurti naudojant pažangiausias technologijas ir inovatyvias medžiagas. 

Jei vaikas priešinasi akinukams, pasigėrėkite, kaip gražiai jie atrodo, kantriai aiškinkite, kad su akinukais nuo saulės akytės lieka gražios, sveikos. Ir, žinoma, patys rodykite pavyzdį – nešiokite akinius nuo saulės.

Jei to nepakaktų, mūsų specialistai paruošė kelis patarimus tėvams, kurie padės įtikinti mažuosius, kad su akinukais jie atrodo puikiai, kad kiekvieną dieną žaidžiant jie tikrai netrugdo ir tikrai leidžia jaustis savimi pasitikinčiu bei laimingu.

vaik 2