Saulės akiniai - visapusiškai apsaugai vasarą

Vasara – tai tikrai puikus metas džiaugtis saulės voniomis, daug laiko praleisti gamtoje, matyti ir užuosti žydinčius augalus tampa tikra atgaiva mūsų akims praėjus žiemai, tačiau būtina nepamiršti tinkamai pasirūpinti ir savo akimis ne tik dėl kenksmingų saulės spindulių, bet ir dėl alergijų, kurios gali užklupti mus netikėtai.

1

Būtent korekciniai ar saulės akiniai, intensyviu įvairių augalų žydėjimo periodu, padeda apsaugoti mūsų akis nuo žiedadulkių, kurios sukelia sausumo jausmą akyse, akių raudonumą.

Kitas svarbus momentas, norint tinkamai pasirūpinti savo geru regėjimu – kokybiški saulės ar korekciniai akiniai būtinai turi turėti apsaugą nuo UV spindulių. Net 41 % akinius perkančių žmonių teigia, kad pirkdami akinius nesidomi šiuo akinių privalumu, ir tik 30 % apklaustųjų nurodė, kad apsauga nuo UV spindulių, buvo pagrindinė priežastis, kodėl jie pirko akinius*. Juk niekam nepaslaptis, kad odą veikia kenksmingi saulės spinduliai, tai daugelis yra įpratę naudoti apsaugines priemones. Akis nuo kenksmingo saulės poveikio reikia saugoti lygiai taip pat, o gal net ir labiau, nes pažeidimai gali būti negrįžtami.

2

 

Kokius saulės akinius pasirinkti

„Vision Express“ specialistai parengė kelis patarimus, kaip nesunkiai ir teisingai pasirinkti saulės akinius.

Visų pirma, atkreipkite dėmesį į apsaugą nuo kenksmingų UV saulės spindulių. Ar yra apsauga ar ne, Jums visada patars optikos salono konsultantas, parodydamas ant akinių esančius ženklus ir juos paaiškindamas. Vienas iš populiariausių žymėjimų, tai simboliai CE, kurie užtikrina, kad Jūsų pasirinkti akiniai ir akinių lęšiai atitinka visus Europoje galiojančius kokybės standartus, visapusiškai garantuoja Jūsų akių apsaugą.

Jei mėgstate daug laiko leisti gamtoje, žvejoti, būti prie vandens telkinių ar vasarą keliauti į kalnus, rinkitės poliarizuotus saulės akinius. Poliarizuoti akinių lęšiai  užtikrins ne tik 100 % apsaugą nuo ultravioletinių (UVA ir UVB) spindulių, bet ir pašalins akinimą, kuris susidaro šviesai atsispindint nuo horizontalių paviršių, tokių kaip vanduo ar šlapia kelio danga, pagerins spalvų kontrastą bei padidins regėjimo komfortą ir saugumą.

Nepamirškite poilsiaudami pasirūpinti tinkama savo akių apsauga!

3

* 2014-ųjų metų Amerikos Optometrijos Asociacijos duomenimis.