Akinių rėmeliai pagal veido formą

Nusprendus įsigyti akinių rėmelius ir pamačius itin didelį jų pasirinkimą optikos salone, dažnai kyla klausimas, o kuri forma tiks man? Svarbiausios yra dvi taisyklės:

  • akinių rėmeliai turi atitikti veido plotį;
  • yra tik du Jūsų veido ir akinių sąlyčio taškai: nosis ir ausys.

Visa kita priklauso nuo Jūsų kuriamo įvaizdžio ir norų. „Vision Express“ parengė keletą patarimų, kokioms veido formos, kokios akinių rėmelių formos yra tinkamiausios. 

Trikampė veido forma

Trikampis veidas pamažu platėja nuo kaktos iki smakro. Tokiai veido formai rekomenduojame rinktis kvadrato formos rėmelius su apvaliais kraštais, kurie puikiai koreguoja veido proporcijas. Ovalo ar apvalios formos rėmeliai – taip pat geras pasirinkimas, nes jie vizualiai platina viršutinę veido dalį. Rinkitės rėmelius, kurie vizualiai platina ir akcentuoja smilkinių liniją. Pasimatuokite modelius, kurių rėmeliai yra masyvūs arba ryškių spalvų, išryškinsite viršutinę veido dalį. Venkite drugelio formos rėmelių, kurie nesukuria taisyklingų veido proporcijų. Jums tiktų: 

Slide1 Slide1 Slide2

Širdies veido forma

Širdies veido formai būdinga plati kaktos dalis ir veido siaurėjimas smakro link. Rekomenduojame pasimatuoti kvadrato formos rėmelius su ryškesne vertikalia linija, kuri subalansuos veido proporcijas. Šiam veido tipui vertėtų vengti apvalios ar ovalios formos rėmelių, kurie dar stipriau akcentuoja kaktos sritį. Netinka ir drugelio formos rėmeliai.

Slide2 Slide2 Slide1

Stačiakampė veido forma

Stačiakampis veidas dažniausiai pasižymi ryškiais bruožais: aukštais skruostikauliais ir ryškia smakro linija. Be to, jis šiek tiek kampuotas ir ilgas. Šiam veido tipui rekomenduojame apvalios formos rėmelius, kurie sušvelnins tiesias veido formos linijas. Ovalo formos rėmeliai vizualiai veidą padarys platesnį. Atsargiai rinkitės stačiakampio formos rėmelius, pabrėžiančius veido ypatumus, tokios formos rėmeliai veidą optiškai prailgins. Taip pat reikėtų vengti siaurų rėmelių, dėl jų skruostai atrodys dar išraiškingesni, gali nepavykti sukurti proporcijų harmonijos. Taip pat nerekomenduojami rėmeliai su aukštai esančiomis kojelėmis. Jos vizualiai ilgina veidą.

Slide2 Slide3 Slide1

Ovali veido forma

Ovali veido forma pasižymi aukštais skruostikauliais ir šiek tiek apvalesne šonine veido linija. Ovaliam veidui tinka beveik visų formų rėmeliai. Vis dėlto atidžiau reikėtų rinktis stačiakampio formos rėmelius, kadangi jie gali vizualiai apsunkinti veidą ir išardyti harmoniją. Tai būdinga ir drugelio formos rėmeliams, eksperimentuokite.

Slide1 Slide4 Slide2

Apvali veido forma

Apvali veido forma pasižymi neišryškintais skruostikauliais ir smakro linija, ryškiausias bruožas – pilnesni žandai. Šiai veido formai rekomenduojame rinktis ovalios formos rėmelius, kurie vizualiai prailgins veidą. Atkreipkite dėmesį į stačiakampio formos rėmelius, kurie ne tik vizualiai prailgins veidą, bet ir atitrauks dėmesį nuo veido apvalumo. Venkite apvalios ar kvadratinės formos rėmelių, kurie vizualiai dar labiau pabrėš veido apvalumą.

Slide2 Slide5 Slide1

Kvadratinė veido forma

Kvadratinei veido formai būdingi stipriai ištiesinta šoninė veido linija ir ryškūs kampuoti skruostikauliai. Rinkitės ovalo formos rėmelius, kurie sušvelnina veido kampuotumą ir vizualiai jį ilgina. Pasimatuokite rėmelius su išryškinta viršutine dalimi ir aukštai esančia pertvara. Tai sukuria šiek tiek ilgesnio veido įspūdį. Atsargiai matuokitės apvalios formos rėmelius, kurie gali išardyti Jūsų veido proporcijas. Kvadrato ar stačiakampio formos rėmeliai tik išryškins veido formą. Jeigu vis dėlto norite įsigyti stačiakampius rėmelius, rinkitės modelį su apvalesniais kraštais. Venkite siaurų rėmelių, taip pat rėmelių su ryškesniu apatiniu pakraščiu.

Slide2 Slide6 Slide1

Prisiminkite, kad tai yra tik rekomendacijos, kurios gali padėti Jums atrasti tinkančius ir patinkančius rėmelius. Matuokitės ir tikrai išsirinksite! Užsukite pasikonsultuoti, profesionalūs „Vision Express“ konsultantai atsakys į visus Jums rūpimus klausimus ir turėdami ilgametę šio darbo patirtį tikrai padės Jums išsirinkti. Iki susitikimo!