Ką būtina žinoti apie kontaktinius lęšius

Siaučiant koronavirusui (COVID-19), visi esame sunerimę ir stengiamės saugoti tiek savo, tiek aplinkinių sveikatą. VISION EXPRESS regėjimo specialistai dalinasi patarimais ir įžvalgomis apie kontaktinius lęšius ir jų nešiojimą pandemijos laikotarpiu.

  • Kontaktiniai lęšiai yra saugus regėjimo korekcijos būdas, o jų nešiojimas papildomo nerimo dėl COVID-19 kelti neturėtų. Vis dėlto primename, kad visada, o ypač dabar, labai svarbu yra laikytis kontaktinių lęšių higienos ir naudojimo taisyklių. Būtinai nusiplaukite rankas prieš įsidėdami ir išsiimdami kontaktinius lęšius, prieš liesdami akis!
  • Jokiu būdu nenaudokite kito žmogaus kontaktinių lęšių, nes COVID-19 galima aptikti konjunktyvitu sergančio žmogaus ašarose. Bendras kontaktinių lęšių naudojimas taip pat susijęs su akių infekcijų rizika.
  • Vienkartiniai (vienadieniai) kontaktiniai lęšiai visada yra geriausias ir saugiausias kontaktinių lęšių tipas, nes kaskart žmogus į akį įsideda sterilų kontaktinį lęšį. Tuo tarpu daugkartinio keitimo režimo lęšiai yra keičiami, pavyzdžiui, kas 14 ar 30 dienų. Tokio tipo kontaktiniai lęšiai privalo būti tinkamai dezinfekuojami ir valomi:
    • lęšius laikykite tirpale mažiausiai 4–6 valandas, atsižvelgiant į tirpalo cheminę sudėtį;
    • visada naudokite tirpalą, kurio galiojimo laikas yra nepasibaigęs, kontaktinių lęšių dėkliuke (konteineryje) esantį tirpalą reikia keisti kaskart įdedant kontaktinius lęšius;
    • nelieskite dėkliuko, kuriame laikote kontaktinius lęšius, vidaus ir tirpalo buteliuko viršaus, kur išbėga lęšių priežiūros priemonė (sandariai užsukite tirpalo buteliuką, siekiant užtikrinti sterilumą).
  • Šiuo laikotarpiu būtina papildomai plauti ir dezinfekuoti akinius šiltu muiluotu vandeniu. Nepamirškite nuvalyti visų akinių rėmelio dalių, ne tik akinių lęšius!
  • Rankų plovimas yra pats svarbiausias dalykas! Rankas plaukite tekančiu vandeniu ir muilu mažiausiai 20 sekundžių, vėliau jas nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Vanduo ir muilas yra pirmos ir svarbiausios rankų dezinfekavimo priemonės, naudokite juos prieš kitas dezinfekavimo priemones.
  • Rankų dezinfekavimas kitomis priemonėmis: naudokite tinkamus dezinfekavimo tirpalus (turinčius ne mažiau kaip 60 % alkoholio) tik tuo atveju, jei nėra galimybės nusiplauti rankų tekančiu vandeniu ir muilu. . Dezinfekavimas yra mažiau saugus ir ne toks efektyvus kaip plovimas muilu ir tekančiu šiltu vandeniu!
  • Prieš liesdami akis ir kontaktinius lęšius, venkite dezinfekuoti rankas geliu arba įsitikinkite, kad ant jų nėra dezinfekuojančių priemonių likučių. , Kitu atveju galite sukelti stiprų cheminį akių nudegimą ir sugadinti kontaktinius lęšius.
  • Nelieskite akių nešvariomis rankomis! Įsidėdami kontaktinius lęšius, stenkitės neliesti kontaktinio lęšio vidinio paviršiaus. Naudokite tik švarius, gerai dezinfekuotus ar sterilius kontaktinius lęšius ir lieskite tik jų išorę.
  • Nenaudokite kontaktinių lęšių, jei akys yra paraudusios, traiškanoja arba jei blogai jaučiatės! Jei jaučiate net menkiausius peršalimo simptomus, vietoj kontaktinių lęšių rinkitės akinius!

Jei norite pasitarti su regėjimo specialistu, rašykite mums el. paštu info@visionexpress.lt arba susisiekite su mumis telefonu.

Būkite saugūs ir sveiki!