7 produktai, kurie padės Jums geriau matyti

Tinkama mityba – tai puikiausias būdas, kaip jaustis gerai, būti kupinam jėgų ir, žinoma, gerai matyti. Tačiau šiandien, dažniau valgome paskubomis, mažai galvodami apie maisto sudedamąsias dalis, ar pakankamai vitaminų, mineralų ir kitų naudingųjų medžiagų yra mūsų maiste. Tokio skubėjimo rezultatas – įvairūs negalavimai, sveikatos sutrikimai, ar net akių ligos. Ką derėtų įtraukti į savo maisto racioną ar vartoti papildomai, norint, kad mūsų akys kuo ilgiau išliktų sveikos, o regėjimas – nepriekaištingas? Pristatome Jums 7 produktus, kuriais tikrai verta „pamaitinti akis“.

Slide1

 

Špinatuose yra gausu vitamino C, liuteino ir betakarotino, kurie ypač naudingi mūsų akims. Juose esančios medžiagos apsaugo akis nuo ultravioletinių saulės spindulių, tai ypač aktualu šiltuoju metų sezonu.

Slide2

 

Morkose ypač gausu karotino, kuris organizme virsta vitaminu A. Būtent šis vitaminas yra būtinas geram regėjimui palaikyti, o esant nusilpusiam regėjimui, užkirs kelią tolimesniam silpnėjimui. 

Slide3

 

Paprikos taip pat yra puikus vitamino C šaltinis, o ši vitaminų grupė yra vienas pagrindinių elementų norint išlaikyti gerą regėjimą. Be to, jose yra daug antioksidantų ir kitų vitaminų, kurie saugo mūsų akis.

Slide4

 

Brokoliai – dar viena puiki daržovė, kurioje gausu liuteino, padedančio apsaugoti akis nuo geltonosios dėmės degeneracijos. Su amžiumi šio itin svarbaus elemento mūsų regėjimui vis mažėja, tad jo svarbu gauti papildomai. 

Slide5

 

Geram regėjimui užtikrinti puikiai tiks ir avokadai! Jų sudėtyje gausu karotinoidų ir liuteino. Jei pastebėjote, kad Jūsų regėjimas silpsta, prasčiau matote prieblandoje – tai reiškia, kad metas susirasti pietų receptą, kurio sudėtyje būtų avokadas.

Slide6

 

Mėlynėse esantys aktyvūs komponentai sustiprina tinklainės kapiliarus, saugo akis nuo žalingo aplinkos poveikio,  padeda palaikyti tinklainės ir regos nervo mitybą. Mėlynių ekstrakto rekomenduojama profilaktiškai vartoti tiems, kurie daug dirba kompiuteriu, daug skaito, nuolatos vairuoja automobilį.

Slide7

 

Juodasis šokoladas dėl jame esančių flavanoidų, stiprinančių rageną ir apsaugančių akių kraujagysles, yra labai naudingas mūsų akims. Pagaliau galite pateisinti savo pomėgį saldumynams, tik atkreipkite dėmesį, naudingas yra tik juodasis šokoladas be priemaišų ir be priedų.

Įtraukite į savo kasdienį racioną bent dalį šių produktų, pasirūpinkite savo akimis!