Patarimai, kaip išvengti akių nuovargio

Akių ašarojimas, sausumo jausmas, nuovargis ar net dirglumas dienos pabaigoje šiandien mūsų nebestebina. Daug laiko praleidžiant prie kompiuterio, televizoriaus, telefono ekrano ar net skaitant knygą, akys pavargsta, tampa įsitempusios, atsiranta nemalonūs pojūčia. Rekomendacijų, kaip išvengti visų šių pojūčių tikrai gausu, tad į ką labiausiai verta atkreipti dėmesį, kad akys atrodytų gražiai, o Jūsų nevargintų akių sausėjimas, raudonumas, suprastėjęs regėjimas?

1

 

„Vision Express“ specialistai atkreipia dėmesį, kad norint išvengti akių nuovargio svarbiausia yra keisti tam tikrus kasdienius įpročius. Norint minimaliomis pastangomis pagerinti kasdienę akių būklę bei savijautą, reikia darbo aplinkoje pasirūpinti tinkamu apšvietimu, pakankama oro drėgme ir oro vėdinimu patalpose. Jei nuolad dirbate naudodamiesi skaitmeniniais prietaisais, ekrano ryškumą sumažinkite bent keliomis padalomis, kad maksimaliai būtų sumažintas kontrastas tarp aplinkos ir prietaiso skleidžiamos šviesos. Taip pat atkreipkite dėmesį į skaitmeninių prietaisų nuotolį nuo akių bei labai svarbu – nepamirškite mirksėti.

2

 

Vienas papraščiausių būdų, kaip greitai pailsinti akis bei pagerinti jų gebėjimą fokusuoti žvilgsnį – tai trumpos akių makštos. Labai veiksmingas ir lengvas pratimas: kas 20 minučių po 20 sekundžių žiūrėkite į toli, bent už 6 metrų, esančius objektus. Kitas pratimas, kurį galite išmėginti yra toks: užsimerkite ir nepasukdami galvos akis pasukite įte į dešinę, paskui į kairę, į viršų, žemyn ir tai pakartokite kelis kartus. Reguliariai atliekant šiuos paprastus ir daug laiko neužimančius pratimus, mėnesio laikotarpyje pajusite, kad žvilgsnis išlieka aštrus daug ilgiau, o akys dienos pabaigoje būna mažiau dirglios ir pavargusios. Taip pat galite išmėginti ir drėkinamuosiuos akių lašus, kurie sumažins akių sausumą, jaučiamą diskomfortą akyse ir dirginimą, kurie gali būti susiję tiek su išoriniu aplinkos poveikiu. Apie akių lašus ir maisto papildus daugiau skaitykite čia >>.

3

 

Norint išspaugoti gerą regėjimą, būtina maitintis sveikai, valgyti pakankamai šviežių vaisių ir daržovių, žuvies. Jei mityba nėra visavertė, rekomenduotina papildomai vartoti maisto papildų ir vitaminų akims stiprinti, nes pakankamai gaunant antioksidacinių medžiagų stiprėja organizmo ir akių apsauginiai mechanizmai.

Plačiau apie maisto produktus, kuriuose gausu geram regėjimui būtinų maisto medžiagų ir vitaminų